توییتر خوب تویتر بد!!!؟؟؟ مسئله این است...

بی‌بی‌سی اعلام کرد: استفاده از شبکه‌های اجتماعی در مصر خوب ولی در انگلستان بد است و دولت این کشور به فیلتر کردن این شبکه‌ها فکر می‌کند.

 

به گزارش راسخون به نقل ازجم نیوز،  بی بی سی فارسی در تاریخ 11آگوست (20 مرداد) در خبرهای خود از احتمال ایجاد محدودیت در شبکه‌های اجتماعی توسط دولت انگلیس برای کنترل کردن اعتراضات خبر داد.

 

این موضوع را دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در جلسه اضطراری مجلس عوام انگلیس گفته و اضافه کرده حتی پیامک نیز جزء این محدودیت های احتمالی خواهد بود.

 

در این باره کارشناس بی بی سی گفت: این شبکه‌ها در شکل گیری اتفاقات نقشی ندارند ولی در عوض به حوادث سرعت بسیاری داده‌اند.

 

او در ادامه بیان کرد که در کل بحث، بحث استفاده از تکنولوژی هست و تکنولوژی مثل یک چاقو می‌باشد هم استفاده خوب دارد و هم استفاده بد. به طور مثال استفاده از شبکه های اجتماعی در مصر خوب است ولی استفاده آن در انگلیس چون هنجار شکن بوده، بد است.

 

لازم به ذکر است همواره کشورهای غربی و مخصوصا انگلیس فیلتر بودن برخی سایت‌ها را در ایران نشانه‌ای از نبود آزادی قلمداد می‌کردند اما هم اکنون که نوبت به خود آنها رسیده از احتمال فیلترکردن این شبکه ها صحبت می کنند.

 

شبکه اجتماعی توئیتر که در جریان فتنه سال 88 و حوادث بعد از آن با حمایت مستقیم وزیر امور خارجه آمریکا به طور ویژه در اغتشاشات نقش آفرینی می‌کرد، اکنون بدون هیچ گونه حمایتی و فقط به این خاطر که مردم انگلیس از آن برای بیان تبعیض های موجود در جامعه شان، استفاده می کنند، در حال فیلتر شدن است.

/ 1 نظر / 10 بازدید
فرصت تبادل لينک

سلام براي افزايش بازديد و برتري در گوگل با سايت ما تبادل لينک کنيد لينک : http://www.parmisfun.com/link