روباه پیر در دام افتاد...

الله اکبر... الله اکبر... الله اکبر...

به گزارش مشرق ، صدها دانشجوی ایرانی امروز سه‌شنبه در اعتراض به سیاست‌های خصمانه انگلیس مقابل ایران در مقابل سفارت این کشور در تهران تجمع کرده و وارد سفارتخانه این کشور شده و پرچم این کشور را به پایین کشیدند که این خبر بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های آمریکایی داشته است.
 
سی ان ان : دانشجویان ایرانی امروز سه شنبه در برابر سفارت انگلستان تظاهرات کردند و خواستار فرستادن سفیر انگلستان به کشورش شدند. جمعیتی در حدود 1000 نفر در اجتماعی ضد انگلیسی در برابر سفارت این کشور در تهران تجمع کردند .
بی بی سی انگلیسی : تظاهر کنندگان ایرانی در تهران پایتخت ایران درب سفارت انگلستان را شکسته و واردسفارت خانه شده اند. دانشجویان شبه نظامی (بسیجی ) پرچم انگلستان را پایین کشیده ، آتش زده و با پرچم ایران تعویض کرده اند.
راشا تودی: چند ده نفر از دانشجویان ایرانی وارد سفارت انگستان در تهران شده و با شعارهای مرگ بر انگلیس پرچم این کشور  را پایین کشیدند.  پلیس ایران در تلاش برای کنترل اوضاع از تظاهرکنندگان خواسته است که سفارت را ترک کنند.
آسوشیتد پرس: ده ها نفر از دانشجویان ایرانی افراطی روز سه شنبه  وارد سفارت انگلستان شده و پرچم انگلستان را پایین کشیده و اسناد را از پنجره ها به بیرون پرتاب کردند که یاد آور صحنه های خشونت بار ضد غربی پس از انقلاب 1979 اسلامی بود.

 روزنامه آمریکایی "یو اس ای تودی" در واکنش به این خبر اینگونه نوشت که دانشجویان تندرو ایران به زور وارد سفارت انگلیس در تهران شدند و پرچم این کشور را به پایین کشیدند.
 
روزنامه نیویورک‌تایمز نیز با اشاره به خبر و ورود دانشجویان به سفارت انگلیس اینگونه نوشت که دانشجویان ایرانی با نیروهای ضدشورش درگیر شده و شعار می‌دادند "سفارت انگلیس تحویل باید داده شود" و "مرگ بر انگلیس".
 
روزنامه واشنگتن پست نیز با افراطی خواندن معترضان و دانشجویان ایرانی اینگونه گزارش داد که دهها دانشجوی تندرو ایرانی به زور وارد سفارت انگلیس در تهران شدند و پرچم انگلیس را پایین کشیدند و با پلیس ایران درگیر شدند.
 
روزنامه هافینگتون پست نیز گزارش داد که دو روز پس از تصویب کاهش روابط میان انگلیس و ایران توسط مجلس شورای اسلامی ایران، دهها دانشجوی معترض این کشور به زور وارد سفارت انگلیس در تهران شده و خواستار اخراج سفیر انگلیس از تهران شدند.
 
روزنامه‌ وال استریت ژورنال نیز همچون دیگر رسانه‌های آمریکایی گزارش کرد که معترضان ایرانی با شکستن شیشه‌های سفارت انگلیس وارد این سفارتخانه شدند و پرچم انگلیس را به پایین کشیدند.
/ 4 نظر / 12 بازدید
ارتش خبری

سلام رفیق با ما تبادل لینک میکنی؟ یاعلی

خورشید

سلام ممنونم خبرم کردید خداقوت

فصل رویش

سلام. شانزدهم آذرماه بر شما با یک روز تاخیر گرامی[گل]